FAALİYETLER KURUMSAL

2021 RAMAZAN AYI YARDIMLARIMIZI DAĞITTIK!

Derneğimiz açısından geleneksel hale gelen ve her yıl yapılan Ramazan ayı yardımları, ülkemizde ve dünyada yaşanan Coronavirüs-Covit-19 salgınına rağmen çok değerli yardımsever kişi ve kuruluşların katkılarıyla görme engelli üyelerimize ayni ve nakdi yardımlar şeklinde yapılmıştır. Bu yardımları alan kişiler gerçekten ihtiyaçlı ve sosyal güvenceden yoksun kişilerdir.

Toplamda 75 aileye yardım yapılmıştır. Yapılan yardımların toplam değeri 150 000 TL civarındadır. Nakdi olarak yapılan yardımlarımız (Kişi başı 500 TL) ve gıda yardımları (75 adet 200 TL’lik erzak torbası) Ramazan ayı içinde yapılmış olup, 56 kişinin parası banka veya PTT İBAN hesap numaralarına yatırılmıştır. Diğer 19 kişinin parası ise adreslerine gidilerek veya yardımı alacak üyemizin evinde ikamet eden eş veya çocuklarına imza karşılığı teslim edilmiştir. Gıda yardımları da dernek merkezimizde veya adreslere gidilerek teslim edilmiştir.

Giyim ve ayakkabı yardımlarımız ise, Ramazan Ayı içindeki 17 günlük tam kapanma ve giysilerin denenmesi sırasında virüs bulaşma riski nedeniyle bayramdan hemen sonra, aileler peyderpey çağrılarak dağıtılmıştır.  Yardımlardan yararlanan kişiler aileleri ile birlikte yaklaşık 300 kişi kadardır.

Bizlere destek veren kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, şükranlarımızı arz ediyoruz. Saygılarımızla.