FAALİYETLER

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANIMIZLA TOPLANTI

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANIMIZLA TOPLANTI

23 eylül 2019 Pazartesi akşamı saat 18.30 itibarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un makamında Türkiye Sakatlar Konfederasyonu yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı yaptık.
Bu toplantıya sayın bakanın yanı sıra Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Orhan KOÇ, Sosyal Yardımlar genel müdürü Bülent TEKBIYIKOĞLU, Devlet Personel Başkanı Enes POLAT ve bakan danışmanı Hasan Basri ALAGÖZ katıldılar.
Konfederasyon adına ise başkan Yusuf ÇELEBİ, Başkan Yardımcısı ve Spastik Engelliler Federasyonu başkanı Murat ASLANHAN, Başkan Yardımcısı ve Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Haldun KIRKIK, Konfederasyon İstihdam Sekreteri Emel KAPANOĞLU, Konfederasyon Eğitim Sekreteri Berrin GÜRLEYEN ve Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyesi Hasan BOLAT katıldık.
Oldukça samimi bir ortamda yapılan görüşmelerde mevzuatta eksik ve uygulanamayan ya da yanlış uygulanan hususları gündeme getirdik. Gerek sayın bakan ve gerekse ilgili bürokratlar bazılarını acilen düzelteceklerini söyleyerek notlarını aldılar. Bunun dışında 2018 EKPSS sonrası yapılmayan ikinci atamalar konusunu gündeme getrdik. Sayın bakan bakanlıkların eskisi gibi kontenjan vermediklerini, burada artık bir daralma olduğunu belirterek bakanlıklar içinde kullandırılmayan kadroların kullanılabilmesi için elinden gelen çabayı harcadığını, bazı bakanlıklarla çok yakında tekrar bu konuyu değerlendirmek için bir araya geleceklerini, konunun ısrarlı takipçisi olduklarını belirtti. Ekim sonuna kadar bakanlıklardan gönderilecek bilgiler ve kontenjanlardan sonra bir atama yapılabileceğini söyledi. Bizler de sayın bakanı bu hususta samimi bulduk ve çalışmaları izleyeceğimizi belirttik.
Bunun dışında istihdam artırıcı tedbirler konusunda da yeni çalışmalar yapılabileceği, bunu bir çalıştay düzenleyerek ele almamızın doğru olacağı hususlarında da ortak görüşe vardık.
2022 den evde bakıma, istihdamdan eğitime daha bir çok konunun görüşüldüğü bu toplantıdan bir hayli ümitli ayrıldık. En güzel kısmı gerek sayın bakanın gerekse sayın bürokratların açık ve samimi olmalarıydı.

 

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız