Sosyo Kültürel Faaliyetlerimiz

27. ULUSLARARASI AYVALIK ENGELLİLER KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ

????????????????????????????????????

 

27. ULUSLARARASI AYVALIK ENGELLİLER KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ETKİNLİKLERİ

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bu yıl 27’ncisi düzenlenen etkinlikler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da iştirakiyle başladı.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu işbirliği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen etkinlikler 27 Eylül2019 – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin 81 vilayetinden katılan 1200 engellinin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinliklerin açılış programına Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanı sıra Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balıkesir AK Parti milletvekilleri Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Belgin Uygun ile Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’na bağlı federasyon başkanları Haldun Kırkık, Murat Aslanhan, Cemal Merdan, Aynur Dankaz,  konfederasyon yönetim kurulu üyeleri ve engelli derneklerinin temsilcileri katıldı.

Etkinlikleri süresince “Engelli Hakları, Engellilerin İhmali ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” ile “Engellilerin sınavlarda yaşadığı zorluklar” konulu bir panel yapıldı.

Etkinliklere katılan guruplar için tekne turları düzenlendi. Katılımcılar ayrıca Ayvalık’ın meşhur “Şeytan Sofrası” ve Cunda Adası’na giderek buradaki tarihi yerleri, doğal güzellikleri gezme ve görme olanağı buldular.

Havanın uygun oluşu nedeniyle neredeyse her gün denize girme imkanı da bulan katılımcılar Ayvalık’tan oldukça mutlu ayrıldılar.

Etkinliklerin gerçekleşmesine destek veren Aile, Ç:alışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’a , Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ’a, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e, 27. kez bu etkinliklerin düzenlenmesinde en büyük payı olan konfederasyon başkanı Yusuf ÇELEBİ’ye, etkinliklerin koordinasyonunu sağlayan konfederasyon genel sekreteri Ayhan BAHÇELİ’ye, etkinlik hazırlıklarını aylar öncesinden başlatan ve büyük emeği geçen konfederasyon başkan yardımcılarından Hamdi ATAY’a, ayrıca etkinlik komisyonunda görev alan diğer arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

Yorum Yap veya Soru Sor

Yorum yapmak veya soru sormak için tıklayınız